Węgorzewo, Giżycko, Kętrzyn, Pisz: Miniona doba na drogach Warmii i Mazur

Wczoraj na drogach Warmii i Mazur doszło do 7 wypadków drogowych w wyniku których 1 osoba zginęła, a 10 zostało rannych. W tym czasie policjanci odnotowali ponad 60 kolizji oraz zatrzymali 10 nietrzeźwych kierujących.

Węgorzewo

Wczoraj około godziny 11.00 oficer dyżurny węgorzewskiej  policji otrzymał informację, że na trasie Kalskie Nowiny – Stręgiel doszło do wypadku drogowego. Na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego, którzy potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że kierowca osobowego forda focusa na łuku drogi w lewo zjechał na prawe pobocze jezdni i uderzył w przydrożne drzewo a następnie dachował. W samochodzie znajdowała się jedna osoba.  W wyniku odniesionych obrażeń  58-letni mieszkaniec gminy Węgorzewo zginął na miejscu. Wstępne ustalenia funkcjonariuszy  wskazują na to, że kierujący fordem jechał z nadmierną prędkością.

Policjanci pod nadzorem prokuratora  przeprowadzili oględziny miejsca, samochodu i sporządzili odpowiednią dokumentację. Teraz wyjaśniać będą dokładane okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

 

Giżycko

Wczoraj kilka minut po godzinie 11.00 oficer dyżurny giżyckiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu rowerzystki na jednym ze skrzyżowań w Giżycku. Z ustaleń funkcjonariuszy, którzy natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia wynika, że 74-letnia kobieta jechała jednośladem przez skrzyżowanie, zgodnie z obowiązującymi przepisami i została potrącona przez 57-letnią kierującą hondą. Rowerzystka w wyniku zdarzenia doznała złamania lewej nogi i została przetransportowana do szpitala w Giżycku. Obie kobiety były trzeźwe.

Zobacz  Zaproponował 200 zł łapówki zamiast przyjąć 100 zł mandatu

Teraz policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności całego zdarzenia.

Z kolei dzisiaj kilka minut po godzinie 7.00 policjanci giżyckiej drogówki otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulic Jagiełły, Przemysłowej i Kazimierza Wielkiego. Z ustaleń funkcjonariuszy, którzy pojechali na miejsce zdarzenia wynika, że kierująca renault jadąc ulicą Kazimierza Wielkiego w kierunku ulicy Przemysłowej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu mitsubishi, który prawidłowo poruszał się ulicą Jagiełły.

50-letnia kierująca renault tłumaczyła się, że nie zauważyła nadjeżdżającego samochodu. Na miejscu zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń, kierowcy byli trzeźwi.

Kierująca renault została ukarana mandatem w wysokości 220 złotych i 6 punktami karnymi.

Wczoraj około godziny 16.30 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadomień Ratunkowych o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na  przejściu dla pieszych w rejonie ronda im. Jana Pawła II w Kętrzynie. Z przekazanych informacji wynikało, że została potrącona piesza przez kierującego TIR-em, który odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku ul. Daszyńskiego. We wskazane miejsce zdarzenia natychmiast wysłane zostały służby ratunkowe, a także na wskazaną trasę patrol policji, który w rejonie miejscowości Biedaszki Małe w gminie Kętrzyn zatrzymał opisany przez świadków pojazd oraz kierującego nim 30-latka. Mężczyzna mówił policjantom, że nawet nie wiedział, że potrącił jakąś osobę. Jak ustalili będący na miejscy zdarzenia policjanci, 86-letnia mieszkanka Kętrzyna została uderzona przez pojazd, gdy przechodziła przez przejście dla pieszych, a następnie upadła na jezdnię . Przytomnej kobiecie została natychmiast udzielona pomoc przez świadków zdarzenia. 86-latka z obrażeniami ciała została przewieziona do Szpitala Powiatowego w Kętrzynie. Kobieta doznała złamania nogi. Badanie stanu trzeźwości obojga uczestników ruchu drogowego wykazało, że byli trzeźwi. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Funkcjonariusze z kętrzyńskiej komendy wyjaśniają wszystkie szczegóły tego wypadku drogowego.

Zobacz  Wypadki i pierwsze podsumowania pracy Policji w regionie

Pisz

W czwartek (6 czerwca br.) na drodze krajowej nr 58 na trasie Kaliszki – Biała Piska doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że pojazd marki VW Passat jechał w stronę Białej Piskiej. W pewnym momencie zaczął wyprzedzać jadący przed nim samochód. Kierowca passata najprawdopodobniej nie zauważył, że w tym czasie jest wyprzedzany przez pojazd marki Porsche Panamera. Doszło do zderzenia obu aut. Kierujący VW Passatem to 27-letni mieszkaniec Poznania. Za kierownicą Porsche siedział 32-letni obywatel Niemiec. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowców. Obaj byli trzeźwi. W zdarzeniu ucierpiał kierowca porsche oraz jego pasażerka, których przewieziono do szpitala. Z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego przez kierowcę VW Passata policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Funkcjonariusze wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Pamiętajmy!

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli piesi i rowerzyści, to grupa użytkowników dróg, szczególnie narażonych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia w konfrontacji z samochodami. Słoneczna pogoda sprawia, że coraz częściej spacerujemy, czy też jeździmy rowerem. Szczególnie w tym czasie należy zadbać o własne bezpieczeństwo. Należy pamiętać, że w konfrontacji z pojazdem pieszy jest na straconej pozycji. Nie chroni go przecież zderzak, maska samochodu ani poduszka powietrzna. Jest całkowicie „odsłonięty” i w konsekwencji narażony na poważne obrażenia ciała.

Zobacz  Wymusiła pierwszeństwo, motocyklista trafił do szpitala

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów, bo kiedy zaczyna brakować nam wyobraźni i zdrowego rozsądku dochodzi do przykrych, a niejednokrotnie tragicznych w skutkach zdarzeń, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale też i życie.

źródło: KWP W Olsztynie

konstal

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here