Pisz: Stracili prawo jazdy, wideorejestrator ich nagrał.

Policjanci piskiej drogówki pełnili służbę radiowozem nieoznakowanym wyposażonym w wideorejestrator. W ten sposób ujawnili kolejnych dwóch kierowców, którzy w rażący sposób przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Obaj stracili prawo jazdy i zostali ukarani przez funkcjonariuszy mandatami karnymi.

W poniedziałkowe (06.02.2017) przedpołudnie policjanci piskiej drogówki pełnili służbę na terenie powiatu nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator. W ten sposób ujawnili dwóch kierowców, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h.

Pierwszego kierowcę, jadącego audi, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej tuż po godz. 7:00 w Piszu na ul. Olsztyńskiej. 36-letni mieszkaniec piskiej gminy przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h.

Drugiego kierującego policjanci zatrzymali po godz. 10:00 w miejscowości Snopki, gmina Pisz. 27-letni kierowca dostawczego VW, mieszkaniec powiatu olsztyńskiego, jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 105 km/h. Pomiar i rejestrację prędkości auta policjanci rozpoczęli za znakiem informującym o tym, że wjechało ono w obszar zabudowany.

Zobacz  Ełk: 40-latka znalazła telefon za przywłaszczenie grozi jej kara grzywny albo więzienie

Policjanci zatrzymali kierowcom prawa jazdy oraz ukarali ich mandatami karnymi w wysokości 400 złotych i 10 punktami karnymi.

Od początku roku, na drogach powiatu piskiego, już 7 kierowców straciło uprawnienia do kierowania pojazdami za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym.

źródło: KWP w Olsztynie

konstal

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here