Pijany bez uprawnień, spowodował kolizję i uciekł

Za spowodowanie kolizji drogowej,jazdę w stanie nietrzeźwości bez uprawnień oraz krótkotrwałe użycie pojazdu odpowie 56-latek. Mężczyzna został ujęty przez innego kierowcę na ulicy Poznańskiej w Biskupcu. Gdy policjanci zbadali jego stan trzeźwości okazało się, że ma on 2,5 promila alkoholu w organizmie.
Wczoraj około godziny 15.00 na skrzyżowaniu ulic W. Bogusławskiego / B. Chrobrego w Biskupcu doszło do kolizji drogowej. Kierowca jadący renault na wzniesieniu drogi stoczył się do tyłu uderzając w auto stojące tuż za nim. Sprawca kolicji odjechał z miejsca zdarzenia.

Pokrzywdzony mężczyzna ruszył za nim i po przejechaniu kilku ulic zatrzymał auto, by wyjaśnić to co zdarzyło się kilku minut wcześniej. Kiedy wyczuł od kierowcy alkohol, na miejsce wezwał patrol policji. Funkcjonariusze zbadali obu kierowców alkomatem. Faktycznie 56-latek jadący renault był pijany. Miał 2,5 promila. Jak się również okazało, mężczyzna nie miał w ogóle uprawnień do kierowania, gdyż zostały mu one zatrzymane 3 lata temu właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu.

Zobacz  Nie miał prawa jazdy, był poszukiwany, w mieszkaniu i aucie miał mefedron

Mieszkaniec Biskupca odpowie w najbliższym czasie przed sądem za spowodowanie kolizji i ucieczkę z miejsca zdarzenia, jazdę po pijanemu, bez uprawnień ale również za krótkotrwale użycie pojazdu. Jak ustalili policjanci auto którym jechał 56-latek nie należało do niego. Mężczyzna zabrał kluczyki koleżance siostry, bez jej wiedzy.

Za powyższe przestępstwa i wykroczenia grozi mu 5 lat więzienia, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Źródło: KW Policji w Olsztynie

konstal

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here