26–latka zatrzymano w Iławie, wyprzedzając uderzył on w 2 auta. Sprawca miał 2 promile. W Olsztynie alkohol zaburzył ocenę odległości między samochodami. Skutkiem dwóch promili w organizmie kierowcy były dwa uszkodzone auta.

Lubawa

Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce ustalili, że 26–letni kierujący bmw, na ul. Przemysłowej w Lubawie podjął manewr wyprzedzania jadącego przed nim  opla. W pewnym momencie zauważył, że na lewym poboczu stoi golf. 26–latek zaczął gwałtowanie hamować, aby uniknąć zderzenia. Mężczyzna stracił jednak panowanie nad autem, w wyniku czego doprowadził do zderzenia bocznego z oplem, a następnie uderzył  w golfa.

Podczas wykonywania  czynności z uczestnikami kolizji funkcjonariusze od kierującego bmw poczuli alkohol. Badanie alkomatem  26-latka wykazało, że miał on prawie 2,1 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy.

Olsztyn – 2 promile zaburzyły odległość?

Dziś około godz. 2.00 funkcjonariusze z olsztyńskiej drogówki patrolując ulice miasta, na ul. Warszawskiej zauważyli dwa stojące obok siebie pojazdy. Okazało się, że doszło pomiędzy nimi do kolizji. Policjanci podjęli interwencję. Podczas ustalania okoliczności zdarzenia funkcjonariusze wyczuli od jednego z kierowców alkohol. Okazało się, że 26-latek był nietrzeźwy. Miał 2 promile. Mężczyzna tłumaczył się policjantom, że godzinę wcześniej wypił alkohol.

Zobacz  Lubawa: 16-latek okradł dziadka

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna jadąc swoim audi ulicą Prawocheńskiego, tuż przed skrzyżowaniem z ulicą Warszawską najechał na tył poprzedzającego go samochodu. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie odniósł obrażeń. Kierowca tłumaczył  policjantom, że źle ocenił odległość pomiędzy pojazdami.

Mieszkaniec Olsztyna za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem karnym a na jego koncie pojawiły się punkty karne. Mężczyzna na najbliższe trzy miesiące stracił prawo jazdy. 26-latek nie uniknie również odpowiedzialności za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat grozi kierowcom, którzy pijani prowadzili auto i doprowadzili do kolizji.

źródło: WM Policja.gov.pl

konstal

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here