Olsztyn: Pijani kierowcy wyeliminowani z ruchu.

Olsztyńscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców, z których jeden jeździł oplem ulicami miasta, a drugi został zatrzymany na terenie małej miejscowości pod Dobrym Miastem. Obaj mężczyźni mieli po 2 promile alkoholu w organizmie.

Do pierwszego zatrzymania doszło wczoraj kilkanaście minut po godz. 10:00. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali przy ul. Puszkina osobowego opla. Kierujący nim 35-latek zwrócił uwagę policjantów ponieważ wjechał pod zakaz. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna nie ma prawa jazdy i jest pijany. Badanie alkomatem wykazało 2 promile w jego organizmie. Za popełnione przestępstwo oraz dwa wykroczenia mężczyzna w najbliższym czasie odpowie przed sądem.

Kara nawet 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna grozi także 60-latkowi. Jadącego fordem mężczyznę zatrzymali po godz. 18:00 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście. Kierowca również był pijany. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Zobacz  Iława: Kolejna osoba znalazła telefon i używała go jak swój

Nietrzeźwi kierujący, to od lat jeden z ważniejszych problemów bezpieczeństwa ruchu drogowego w naszym kraju. Stanowią bowiem potencjalne zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników dróg. Z badań wynika, że większość Polaków zdaje sobie sprawę z zagrożenia jakie na drogach stwarzają pijani kierowcy. Nasze poglądy niestety nie przekładają się na nasze zachowania i wciąż zbyt wiele osób prowadzi samochód lub rower po wypiciu alkoholu. Pamiętajmy, że często prowadzi to do tragedii na drodze.

źródło: KWP w Olsztynie

konstal

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here