Olsztyn, Nidzica: Nie ma przyzwolenia obywateli na jazdę po alkoholu- kolejne ujęcia obywatelskie pijanych kierowców

Postawą godną naśladowania wykazali się kierowcy z Olsztyna i Nidzicy, którzy widząc podejrzanie jadące auto powiadomili o tym policję, a następnie ujęli nietrzeźwego mężczyznę i przekazali w ręce patrolu.
W czwartek (03.03.2016) o godz. 12:00 na ul. Obrońców Tobruku w Olsztynie jeden z kierowców zauważył jadącą slalomem srebrną toyotę. Podejrzewając, że może jechać nią nietrzeźwa osoba, powiadomił o tym oficera dyżurnego KMP Olsztyn. Kiedy stojąc na czerwonym świetle, zauważył, że w toyocie znajduje się starszy mężczyzna, któremu opada głowa i który ledwo siedzi za kierownicą, postanowił działać.
Wysiadł ze swojego auta, otworzył drzwi toyoty i wyciągnął ze stacyjki kluczyki, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Do pomocy włączył się również inny kierowca, również zaniepokojony dziwnym zachowaniem auta. Razem pomogli 68-latkowi wysiąść z pojazdu. Był on tak pijany, że nie był w stanie utrzymać się samodzielnie na nogach.
Kierowcy przestawili jego samochód, aby nie blokował drogi i wspólnie poczekali na przyjazd patrolu policji.

Zobacz  Odzyskali skradziony rower gdy zatrzymywali poszukiwanego

W Nidzicy około godz. 19:00 oficer dyżurny nidzickiej policji otrzymał informację od innego kierowcy o jadącym „siódemką” w kierunku Nidzicy mercedesie, który „jechał od pasa do pasa”, a inni kierowcy bali się go wyprzedzać.
Funkcjonariusze zatrzymali wskazany pojazd. Kierowcę poddano badaniu na stan trzeźwości. 46-letni nidziczanin wydmuchał ponad 2 promile. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania oraz wymaganych dokumentów tj. dowodu rejestracyjnego i polisy ubezpieczeniowej.
Kierującym za jazdę pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat. Nie ominą ich również dolegliwości finansowe.

Źródło: KW Policji w Olsztynie

konstal

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here