Nietrzeźwi rodzice opiekowali się 9-letnią córką

Policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na terenie Pisza, gdzie według zgłoszenia dziecko jest pod opieką nietrzeźwych rodziców. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili ten fakt. 35-letnia kobieta oraz jej 43-letni mąż sprawowali opiekę nad 9-letnią córką. Sprawą nietrzeźwych rodziców zajmie się teraz sąd rodzinny.

W sobotę około godziny 15.00 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie Pisza nietrzeźwi rodzice opiekują się dzieckiem. Policjanci pod wskazanym adresem, przed budynkiem, zastali 9-letnią dziewczynkę oraz jej babcię. Następnie po wejściu do mieszkania zastali śpiących na kanapie rodziców, 35-letnią matkę i 43-letniego ojca. Funkcjonariusze próbowali ich kilkukrotnie dobudzić. Gdy się to udało, nie wiedzieli co się dzieje i gdzie jest ich córka. Funkcjonariusze ustalili, że babcia przyszła do wnuczki po tym, jak ta zadzwonił do niej z prośbą, aby ją zabrała do siebie, bo rodzice śpią pijani.

Zobacz  Pod wpływem alkoholu stawił się na rozprawę

Od obojga rodziców wyczuwalna była wyraźna woń alkoholu. Z uwagi na stan, w jakim się znajdowali, 9-letnia córka została pod opieką babci.

Sprawą niewłaściwego sprawowania opieki nad dzieckiem zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.

Źródło: KW Policji w Olsztynie

konstal

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here