Oszukiwali ekspedientki w sklepach, pracowników stacji paliw i kantoru – zostali zatrzymani

Nidziccy kryminalni zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o oszustwa. 45-latek oraz o 10 lat starszy „wspólnik” działali na terenie 3 powiatów. Zwykle w sklepach spożywczych, na stacji paliw, czy w kantorze otrzymując wydaną resztę z zakupów jeden z nich chował część pieniędzy i pod pretekstem pomyłki próbował wyłudzać większe kwoty od ekspedientek. W ten sposób oszukali 6 osób, a 12 usiłowali oszukać. Sprawa ma charakter rozwojowy.Na chwilę obecną policjanci ustalili, że sprawcy działając na terenie 3 powiatów usiłowali oszukać jeszcze 12 osób m.in. w kantorze wymiany walut w Olsztynie.

Mieszkańcy gminy Ostróda zostali zatrzymani we wtorek. Wczoraj zostało przedstawionych im po 5 zarzutów, do których obaj się przyznali. Jak się okazało, pomysłodawcą nielegalnej działalności był 45-letni Jarosław B. Niespełna w poniedziałek opuścił on Posterunek Policji w Gietrzwałdzie, gdzie otrzymał policyjny dozór za dokonanie i usiłowanie 4 oszustw. Mężczyzn wyszedł z zakładu karnego w sierpniu ubr., gdzie odbywał karę w sumie 15 lat m.in. za oszustwa, spowodowanie wypadku drogowego, jazdę pod wpływem alkoholu.

Zobacz  Dwa promile alkoholu w organizmie tłumaczył wypiciem soku jabłkowego

Dzisiaj policjanci wspólnie z prokuratorem złożyli wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec obu podejrzanych. Jeżeli sąd przychyli się do wniosku mężczyźni najbliższe 3 miesiące spędzą za kratkami.

Za popełnione oszustwa kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KW Policji w Olsztynie

konstal

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here