Mężczyźni, którzy znęcali się nad swoimi rodzinami otrzymali dozór policyjny

63-latek, który znęcał się nad swoją rodziną odpowie przed sądem. Mężczyzna podczas awantur bił, wyzywał i szarpał swoją żonę. Jak się okazało, sprawca w podobny sposób traktował również swojego 13-letniego syna. Prokurator zdecydował, że mężczyzna musi opuścić zamieszkiwane wspólnie z pokrzywdzonymi mieszkanie i stawiać się w ramach pozoru policyjnego w morąskim komisariacie Policji. Podobne decyzje zapadły w stosunku do 43-latka z gminy Grunwald, który znęcał się nad żoną.

Policjanci wyjaśniali sprawę znęcania się 63-letniego mężczyzny nad swoją rodziną w jednym z domów na terenie gminy Małdyty. Policjanci ustalili, że mężczyzna po pijanemu często ubliżał, bił i groził swojej żonie. Okazało się, że podobnie zachowywał się również w stosunku do swojego 13-letniego syna. Poszkodowana złożyła zawiadomienie o przestępstwie. To pozwoliło policjantom na dalsze działanie w tej sprawie. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się nad najbliższymi, a prokurator zdecydował, że 63-latek w ramach dozoru policyjnego raz w tygodniu będzie stawiał się w Komisariacie Policji w Morągu. Musi też opuścić wspólnie zamieszkiwany lokal.

Zobacz  Policjanci zatrzymali 55-latkę, która okradała starsze osoby

Podobną decyzję prokurator podjął w stosunku do 43-letniego mieszkańca gminy Grunwald, który znęcał się nad swoją rodziną. Również on w ramach dozoru policyjnego będzie stawiał się w komendzie Policji. Ma też zakaz kontaktowania się ze swoją żoną i dziećmi.

Za znęcanie się nad osobami najbliższymi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KW Policji w Olsztynie

konstal

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here