Kętrzyn: Zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu

Policjanci zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu. Pocisk moździerzowy, którym ostatecznie zajęli się saperzy, został wczoraj znaleziony na terenie Kętrzyna.

Wczoraj (11.07.2017 r.) około godz. 09:30, Oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został poinformowany przez jednego z dozorców obiektu, że na terenie byłej cukrowni w Kętrzynie, został odnaleziony niewybuch. Na miejsce został wysłany patrol policji w celu zabezpieczenia znaleziska oraz funkcjonariusz z zespołu minersko-pirotechnicznego, który określił, że jest to pocisk moździerzowy z okresu II wojny światowej. Do czasu przyjazdu saperów z Jednostki Wojskowej w Giżycku, miejsce znaleziska zabezpieczali policjanci. Saperzy wydobyli niewybuch, który trafił na poligon, gdzie zostanie zdetonowany.

Funkcjonariusze przypominają, że w przypadku znalezienia niewybuchu lub niewypału, nie należy go dotykać, oglądać czy przenosić lecz natychmiast zadzwonić na policję.

Źródło: KWP w Olsztynie

konstal
Zobacz  5 zgłoszeń niewybuchów w ciągu 5 godzin - wśród nich 6-latek, który przyniósł granat przeciwpiechotny swojej mamie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here