Kętrzyn: Poszukiwany od 20 lat listem gończym mężczyzna trafił za kratki.

Intensywna praca kętrzyńskich policjantów doprowadziła do zatrzymania poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna od 20 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości poza granicami kraju. Teraz trafi do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 2 lata.

40-letni mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania od 1997 roku. Wówczas dokonał zuchwałej kradzieży, dziś jest to przestępstwo kradzieży rozbójniczej. Z uwagi na ucieczkę z kraju, był poszukiwany listem gończym.

Funkcjonariusze z kętrzyńskiej komendy policji wykonując szereg czynności w tej sprawie, w tym roku natrafili na trop 40-latka. Intensywna praca operacyjna doprowadziła ich do Włoch. Jak się okazało, poszukiwany przebywał w tym kraju już od jakiegoś czasu, a przyczyną emigracji było uniknięcie odpowiedzialności karnej. Jak ustalili policjanci, mężczyzna miał powrócić do kraju i przebywać u znajomych w województwie podkarpackim. Funkcjonariusze z Kętrzyna ustalili dokładne miejsce jego pobytu i tą informację przekazali podkarpackiej Policji, która pod wskazanym adresem zatrzymała  mężczyznę.

Zobacz  Iława: Uderzył w przydrożne drzewo i wjechał do rowu

Teraz 40-latek za przestępstwo popełnione 20 lat temu trafi do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 2 lata.

źródło: KWP w Olsztynie

konstal

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here