Iława: Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki czujności świadków.

Szybka i zdecydowana reakcja małżeństwa z Iławy przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu drogowego kierowcy, który wykonywał niebezpieczne manewry na ul. Dąbrowskiego w Iławie. Jak wykazało badanie stanu trzeźwości 65-letniego mężczyzny, wsiadł on za kierownice swojego auta mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj (06.07.2017) około godz. 19:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Iławie otrzymał zgłoszenie, że w rejonie ul. Dąbrowskiego porusza się samochód osobowy marki Renault, którego kierujący prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Po przybyciu na miejsce patrolu policji zgłaszająca, mieszkanka Iławy, wskazała funkcjonariuszom zaparkowany pojazd, w którym za kierownicą siedział 65-letni mężczyzna. Zgłaszająca oświadczyła, że manewry, które wykonywał kierujący na ul. Dąbrowskiego wzbudziły podejrzenia, że może być nietrzeźwy, a kiedy najechał na inny pojazd, to wraz z mężem mieli już w zasadzie pewność, że znajduje się on pod działaniem alkoholu. Jeszcze przed przyjazdem policji odebrali kierującemu kluczyki i pilnowali, aby nie oddalił się z miejsca zdarzenia.

Zobacz  Iława: Kolejna osoba znalazła telefon i używała go jak swój

Funkcjonariusze przebadali 65-latka na zawartość alkoholu. Jak się okazało kierował on pojazdem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15. Ponadto musi się tez liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Pamiętajmy

Każdy sposób jest dobry by powstrzymać osobę, która chce wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Reagując możesz uratować czyjeś życie. Postawa mieszkańców Iławy jest żywym przykładem odpowiedzialnej reakcji na nietrzeźwych za kółkiem. Jeśli widzimy niebezpieczne manewry na drodze lub w przypadku podejrzenia, że za kierownicą pojazdu może znajdować się osoba nietrzeźwa – nie wahajmy się zadzwonić na policję. Funkcjonariusze sprawdzą każdy sygnał.

Zobacz  Grunwald: zaangażowani Policjanci z całego regionu czuwali nad bezpieczeństwem uczestników i widzów

Źródło: KWP w Olsztynie

konstal

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here