Giżycko: Dwa poważne zdarzenia na drodze w ciągu jednego dnia.

Policjanci z giżyckiej drogówki w ciągu jednego dnia wzywani byli w sprawie dwóch zdarzeń drogowych, do których doszło w Wydminach i Gajewie. W jednym z nich ucierpiał 32-letni motocyklista, który został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Olsztynie. Policjanci również zatrzymali dwa prawa jazdy kierowcom, którzy nadmiernie przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym.

W ciągu minionej doby (05.07.2017) giżyccy policjanci pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych. Kilka minut przed godz. 15:00 zostali poinformowani o tym, że w miejscowości Wydminy na ulicy Smętnej doszło do wypadku z udziałem motocyklisty. Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że 75-letni kierowca VW Golfa wyjeżdżając z drogi gruntowej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem m-ki Yamaha. W wyniku zdarzenia motocyklista doznał złamania prawej nogi, został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Olsztynie. 75-letni kierowca auta był trzeźwy. Teraz policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności całego zdarzenia drogowego.

Zobacz  Myślał, że w masce nikt go nie rozpozna i uniknie odpowiedzialności

Trzy godziny później funkcjonariusze zostali powiadomieni o kolejnym zdarzeniu drogowym, które miało miejsce na DK 63 w miejscowości Gajewo w gm. Giżycko. Jak się okazało, 50-letni kierowca Nissana wyprzedzał inne auta na łuku drogi, w trakcie tego manewru z naprzeciwka nadjeżdżał samochód ciężarowy typu Scania. Doszło do bocznego zderzenia obu pojazdów. W tym zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał. Kierowcy byli trzeźwi, sprawca kolizji został ukarany 300 złotowym mandatem i 6 pkt. karnymi.

Także wczoraj giżyccy mundurowi zatrzymali dwóm kierowcom prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi do 50 km/h. Kierowcy jechali przez Giżycko ulicą Obwodową. Pierwszy kierowca z prędkością 108 km/h., czym przekroczył dozwoloną prędkość o 58 km/h. Z kolei drugi kierowca pędził jeszcze szybciej, pomiar wskazał prędkość 120 km/h. Co wskazuje, że o 70 km/h w terenie zabudowanym jechała za szybko. W wyniku tak rażących naruszeń przepisów ruchu drogowego, mundurowi odebrali kierowcom prawo jazdy oraz nałożyli na nich po 400 złotych mandatu karnego i po 10 pkt.

Zobacz  Kętrzyn: Wyjaśniają okoliczności potrącenia 62-latki

Policjanci giżyckiej drogówki apelują do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze i zdjęcie nogi z gazu.

konstal

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here