Elbląg: Mieli ponad 2 promile a mimo to… kierowali.

Policjanci z Elbląga zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy miał 2,46 drugi natomiast 2,4 promila alkoholu w organizmie. Obaj odpowiedzą przed sądem za jazdę autem po pijanemu za taki czyn prawo przewiduje kare do 2 lat pozbawienia wolności.

Pierwszy z mężczyzn to 44-latek, który po zatrzymaniu do kontroli drogowej został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Wynik badania to 2,46 promila.  O ile w pierwszym przypadku 44-letniego mężczyzny, który kierował osobowym audi możemy mówić o policyjnym zatrzymaniu to w przypadku 34-latka, który wsiadł za kierownicę swojej astry, możemy powiedzieć, że… zatrzymał się sam, po tym jak doprowadził do wywrócenia się auta w miejscowości Raczki Elbląskie. Policjanci zabezpieczyli jego samochód na strzeżonym parkingu.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. W przypadku pierwszego z kierowców nie uczyniono tego, ponieważ 44-latek już wcześniej miał odebrane uprawnienia, a sąd wydał w jego przypadku zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Obaj mężczyźni staną teraz przed sądem, który zadecyduje o wymiarze kary. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Jeżeli kierujący był już karany za ten czyn, górna granica kary może wzrosnąć do lat 5.

Zobacz  Iława: Uderzył w przydrożne drzewo i wjechał do rowu

źródło: KWP w Olsztynie

konstal

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here