Elbląg: 68-latek nielegalnie posiadał broń palną i materiały wybuchowe.

68-letni Zbigniew G. trafił na 3 miesiące do aresztu. Mężczyzna będzie odpowiadał za nielegalne posiadanie broni palnej i materiałów wybuchowych. Policjanci zabezpieczyli posiadane przez niego 3 sztuki broni palnej z czasów II wojny światowej, amunicję oraz granat zawierający materiał wybuchowy. Ten ostatni został już zdetonowany na poligonie.

Sytuacja z 68-letnim mężczyzną „gromadzącym” broń miała miejsce już po raz drugi. Za pierwszym razem w 2016 roku u mężczyzny zabezpieczono kilka sztuk podobnej broni z czasów II Wojny Światowej. Wtedy powodem interwencji policyjnej było to, że ten awanturował się z sąsiadami. Tym razem policjanci mieli informację o tym, że Zbigniew G. może mieć granat oraz amunicję. Gdy funkcjonariusze przyjechali do mieszkania okazało się, że oprócz granatu 68-latek „doposażył” się w dwa karabiny z lat 40-tych ubiegłego wieku oraz pistolet. Policjanci podczas przeszukania znaleźli również w mieszkaniu kilkanaście sztuk amunicji karabinowej.

Zobacz  Olsztyn: Policjanci zatrzymali 34-latka podejrzewanego o napad na bank

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Wczoraj przedstawiono mu zarzuty nielegalnego posiadania broni palnej i materiałów wybuchowych.  Prowadzący sprawę, wnioskowali o zastosowanie wobec 68-latka tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do tego wniosku i aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Nielegalne posiadanie broni zagrożone jest karą do 8 lat, natomiast wyrabianie broni palnej karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP w Olsztynie

konstal

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here