Działdowo: Zdarzenie drogowe na trasie Kurki-Rywociny.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło na trasie Kurki-Rywociny. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo.

Dzisiaj (06.02.2017) około godz. 03:40 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Działdowie otrzymał zgłoszenie, że na trasie Kurki-Rywociny w przydrożnym rowie znajduje się uszkodzony samochód. Na miejscu policjanci potwierdzili, że samochód stoi w rowie, jednak nikogo przy nim nie zastali. W trakcie wykonywania dalszych czynności ustalili dane mężczyzny, który najprawdopodobniej kierował samochodem. Okazał się 26–letni mieszkaniec gminy Iłowo-Osada, którego policjanci zastali w jego miejscu zamieszkanie. Mężczyzna nie kwestionował, że kierował samochodem. Dodał, że jechał sam. Funkcjonariusze przebadali mężczyznę pod kątem stanu trzeźwości. Wynik badania wskazał ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący jadąc w kierunku miejscowości Rywociny nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo.

Zobacz  W weekend było niebezpiecznie na drogach regionu

W związku z tym, że podczas rozmowy z policjantami mężczyzna uskarżał się na złe samopoczucie i ból ciała, karetką został przewieziony do Szpitala w Działdowie. Po przeprowadzonych badaniach, za zgodą lekarza został osadzony w policyjnym areszcie, gdzie trzeźwieje.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Mężczyźnie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

źródło: KWP Olsztyn

konstal

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here