Działdowo: Spadła ze skutera bo była nietrzeźwa

Działdowscy policjanci interweniowali w sprawie wywróconego skutera, który przez chwilę blokował ruch pojazdów na drodze. W czasie wyjaśniania okoliczności zdarzenia policjanci ustalili, że kierującą skuterem upadła z jednośladu doznając lekkich obrażeń ciała. Kobieta nie posiadała kasku, ale miała za to blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Zdarzenie miało miejsce przed wczoraj (16.07.2017) w jednej z miejscowości w gminie Iłowo-Osada. Według zgłoszenia, na drodze przebiegającej przez miejscowość miało dojść do upadku kobiety, która kierowała skuterem. Skierowany na miejsce patrol policji zastał na miejscu leżący na jezdni jednoślad, a obok niego kobietę posiadającą lekkie otarcia skóry.

Policjanci ustalili wstępnie okoliczności zdarzenia i dane kierującej skuterem. Okazało się, że kobieta chwilę wcześniej była w sklepie, następnie wyszła z niego, wsiadła na skuter i ruszyła, po czym wywróciła się i spadła z jednośladu na jezdnię. Policjanci zbadali stan trzeźwości 50-letniej mieszkanki gminy Iłowo-Osada. Kobieta miała blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie, a do tego nie posiadała kasku ochronnego na głowę.

Zobacz  Olsztyn: Kolizja dwóch autobusów, jeden kierowca pijany

Z uwagi na odniesione podczas upadku obrażenia ciała została zabrana przez karetkę pogotowia do szpitala na obserwację.

Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie kobieta odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności.

źródło : KPW Olsztyn

konstal

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here