Działdowo, Iława: Policja apeluje o rozwagę i ostrożność na drodze.

Opady atmosferyczne znacznie wydłużają drogę hamowania pojazdu, a co za tym idzie – kierujący nie mają możliwości na natychmiastowe zatrzymanie pojazdu. Opady śniegu, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i nadmierne przekonanie o własnych umiejętnościach były główną przyczyną zdarzeń drogowych, do jakich doszło w ciągu ostatniej doby.

Wczoraj (03.01.2017) działdowscy policjanci po południu pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych jakie miały miejsce na drogach powiatu.

Najpierw około godz. 17:30 na ul. Olsztyńskiej w Działdowie – jak wynika ze wstępnych ustaleń – kierująca osobowym oplem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyła się z prawidłowo jadącym pojazdem marki Mazda. Kierujący pojazdami byli trzeźwi i na szczęście nikt z uczestników biorących udział w zdarzeniu nie odniósł obrażeń. 28–letnią mieszkankę gminy Lubawa za spowodowanie kolizji ukarano mandatem karnym oraz punktami karnymi.

Zobacz  10350 kontroli stanu trzeźwości jednego dnia

Drugie zdarzenie miało miejsce kilka minut po godz. 18:00 na trasie Ciechanówek-Lidzbark. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki BMW jadąc w kierunku Lidzbarka, na łuku drogi wpadł w poślizg, w wyniku czego zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Kierujący pojazdem był trzeźwy. 39-letniego mieszkańca powiatu mławskiego również ukarano mandatem karnym oraz nałożono na niego punkty karne.

Dużą nieodpowiedzialnością wykazało się także dwóch kierujących, którzy wczoraj kilka minut przed godz. 23:00 wykorzystując padający śnieg oraz ślizgą nawierzchnię dróg, na ulicach miasta próbowali sprawdzić swoje umiejętności celowo wprowadzając pojazdy w poślizg, tzw. „drift”. W ten sposób stworzyli realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Zatrzymani przez policjantów mężczyźni w swoim zachowaniu nie widzieli nic niewłaściwego, z uwagi na to nie przyjęli mandatów. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Zobacz  Auto wylądowało w rowie, pasażerki w szpitalu

Gdy wczoraj tuż przed godz. 14:00 na jednej z ulic w Iławie zaczęły się pierwsze opady śniegu, 36–letni kierujący hyundaiem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go opla. W wyniku czego doprowadził do zderzenia pojazdów. Natomiast na drodze Iława–Kamionka kierujący oplem 27–latek także nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i jego pojazd ześlizgnął się do rowu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Tyle szczęścia nie miał kierujący również oplem na trasie Kisielice Limża. 22–latek na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na lewy pas jezdni, a następnie najechał na przydrożne drzewo. Tymczasem w Zalewie 23–latek kierujący daewoo, stracił panowanie nad pojazdem na skutek czego doprowadził do zderzenia z jadącym z naprzeciwka seatem.

W związku ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi policja apeluje do kierujących pojazdami o ostrożność na drodze. Dostosujmy styl jazdy do zmieniających się warunków atmosferycznych. Pamiętajmy, że padający deszcz czy śnieg sprawia, że droga hamowania znacznie się wydłuża. Należy zachować większą, czyli bezpieczniejszą odległość od pojazdów jadących przed nami.

Zobacz  Ełk/Morąg: Pijani: motorowerzysta uderzył w barierki, kierowca dachował

źródło: KWP Olsztyn

konstal

1 KOMENTARZ

  1. Iławska policja za rozwalone barierki na ul. Ostródzkiej w Iławie daje pouczenia, a za przydrożne drzewo dostaje się mandaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here