Braniewo, Nidzica: Policjanci otrzymali nowe radiowozy.

Sześciobiegowy crossover o pojemności 1400 dm3 trafił wczoraj do braniewskiej drogówki. To skoda yeti, która została zakupiona z środków budżetowych Komendy Głównej Policji.

Nowa skoda yeti trafiła do służby w braniewskim Ogniwie Ruchu Drogowego. Ten sześciobiegowy crossover z silnikiem 1400 dm3 i mocy 150 km, od dzisiaj będzie wykorzystywany w codziennej służbie na terenie miasta Braniewa i Fromborka. Policjanci z braniewskiej jednostki otrzymali go w ramach centralnych zakupów Komendy Głównej Policji. W Braniewie jeździ jeszcze pięć samochodów, które są eksploatowane od co najmniej 12 lat. Braniewska jednostka liczy na współpracę z lokalnymi samorządami w zakresie współfinansowania zakupu kolejnych, nowych radiowozów.

Funkcjonariusze nidzickiej policji wzbogacili się o nowy radiowóz. Oznakowany pojazd trafił do wydziału prewencji i ruchu drogowego, gdzie będzie wykorzystywany przez dzielnicowego w gminie Nidzica. Samochód został sfinansowany z budżetu Policji.

Zobacz  Iława: Nastolatek rzucił petardą pod przejeżdżający samochód - teraz spotka go kara

Wczoraj w komendzie wojewódzkiej odbyło się przekazanie nowo zakupionych radiowozów dla garnizonu warmińsko – mazurskiego. Jeden z nich trafił do nidzickich policjantów. Będzie on wspomagać służbę dzielnicowego na terenie gminy Nidzica.
„Nie ukrywam zadowolenia z tego, że będę głównym dysponentem tego pojazdu. Podległy mi rejon w którym pracuję, jest bardzo trudny ze względu na jego położenie na dużym obszarze leśnym, z licznymi jeziorami, podmokłymi terenami oraz wzniesieniami. W okresie, gdy występują intensywne opady deszczu  niektóre drogi leśne i gruntowe zamieniają się w bajora z błotem i wodą, co przekłada się na duże utrudnienia w dojechaniu do mieszkańców daleko położonych wsi. Od dzisiaj już nie będę się o to martwił” – dodaje mł. asp. Krzysztof Florek dzielnicowy gminy Nidzica. Nowy radiowóz marki Skoda Yeti wyprodukowany został w 2016 roku, ma silnik benzynowy o pojemności 1,4. Nowy nabytek wart jest blisko 72 tysiące złotych.

Zobacz  Nowe Miasto Lubawskie: Potrącenie pieszej na pasach

Źródło: KWP w Olsztynie

konstal

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here