Bartoszyce, Kętrzyn, Morąg: Pijani z sądowymi zakazami.

Nie dla każdego fakt bycia pod wpływem alkoholu w organizmie jest przeszkodą w prowadzeniu samochodu czy innego pojazdu. Przekonali się o tym kierujący, którzy mimo sądowych zakazów zdecydowali się prowadzić pojazdy na drogach publicznych. Teraz losem nietrzeźwych, nieodpowiedzialnych oraz mających za nic przepisy kierowców zajmie się sąd.

Bartoszyce:

W piątek wieczorem (03.02.17r.), około godziny 20:00, policjant wspólnie z funkcjonariuszem Straży Granicznej zatrzymali do kontroli drogowej, kierującego motorowerem. Podczas kontroli, funkcjonariusze od 21-letniego mężczyzny wyczuli alkohol. Jak się okazało mieszkaniec gm. Sępopol, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo wyszło na jaw, że 21 latek nie miał przy sobie prawa jazdy, miał za to orzeczony zakaz kierowania pojazdami, który obowiązuje do stycznia 2019 roku. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lata pozbawienia wolności. Natomiast za niestosowanie się do orzeczonego zakazu sądowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Zobacz  Szybko nie wsiądzie do prawdziwej "eLki"

Morąg:

Także, w piątek (03.02.2017r.) kilka minut po godzinie 10.00 policjanci ruchu drogowego na jednej z ulic w Morągu, chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę mazdy. Kierowca zignorował jednak polecenie funkcjonariuszy i zaczął uciekać. Policjanci używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych ruszyli za kierującym. Po kilkukilometrowym pościgu, 58-letni mężczyzna został zatrzymany. Drogę uciekającemu mieszkańcowi powiatu iławskiego, zablokował jadący z naprzeciwka, kierowca ciągnika rolniczego.

Przeprowadzone badanie trzeźwości oraz sprawdzenie kierowcy i pojazdu w policyjnych systemach informatycznych, dało odpowiedź co było powodem ucieczki. Okazało się, że kierowca mazdy miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie, a na dodatek posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 58-latek trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto, musi liczyć się z wydłużonym w czasie zakazem prowadzenia pojazdów i zapłatą wysokiej grzywny. Odpowie także za to, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Zobacz  W ramie roweru przewoził narkotyki teraz ma areszt

Kętrzyn:

Wczoraj (04.02.2017) około godziny 16.00, funkcjonariusze z kętrzyńskiej komendy Policji na ulicy Sikorskiego, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. Podczas legitymowania okazało się, że 49-letni mieszkaniec Olsztyna w ogóle nie powinien siedzieć za kierownicą auta. Jak się okazało mężczyzna od września 2016 roku ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

źródło: KWP Olsztyn

konstal

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here