22-latek zatrzymany za rozbój i groźby karalne

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku zatrzymał podejrzanego o rozbój. 22-letni mężczyzna pobił mieszkańca Łodzi i dokonał kradzieży jego telefonu komórkowego oraz pieniędzy w kwocie 760 złotych. Za zarzucane mu czyny grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ubiegły poniedziałek (02.05.2016) na jednej z ulic w Giżycku. 22–letni mieszkaniec Giżycka zaatakował pokrzywdzonego i najpierw uderzał go pięściami po głowie, a następnie grożąc pozbawieniem życia, zabrał mu z kieszeni telefon komórkowy o wartości 50 złotych oraz pieniądze w kwocie 760 złotych. Po tym zdarzeniu sprawca uciekł w nieznanym kierunku. Od pokrzywdzonego przyjęto zawiadomienie. Podjęto czynności w tej sprawie.

Funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego pracujący przy tej sprawie znał rysopis i wygląd podejrzanego i dzień później, będąc po służbie, na ternie Giżycka zauważył mężczyznę, który dopowiadał rysopisowi sprawcy rozboju. Powiadomił o tym fakcie oficera dyżurnego giżyckiej komendy, a sam postanowił dokonać zatrzymania mężczyzny.

Zobacz  Nowe Miasto Lubawskie: Policyjny dozór za groźby

22–letni mężczyzna został dowieziony do policyjnego aresztu pod zarzutem popełnienia przestępstwa. Policjanci pracujący nad tą sprawą zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutu podejrzanemu.

Prokuratura Rejonowa w Giżycku zastosowała wobec 22–letniego Krzysztofa Z. Środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zobowiązał go stawiennictwa w Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku trzy razy w tygodniu.

Źródło: KW Policji w Olsztynie

konstal

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here