22-latek zatrzymany za rozbój i groźby karalne

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku zatrzymał podejrzanego o rozbój. 22-letni mężczyzna pobił mieszkańca Łodzi i dokonał kradzieży jego telefonu komórkowego oraz pieniędzy w kwocie 760 złotych. Za zarzucane mu czyny grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ubiegły poniedziałek (02.05.2016) na jednej z ulic w Giżycku. 22–letni mieszkaniec Giżycka zaatakował pokrzywdzonego i najpierw uderzał go pięściami po głowie, a następnie grożąc pozbawieniem życia, zabrał mu z kieszeni telefon komórkowy o wartości 50 złotych oraz pieniądze w kwocie 760 złotych. Po tym zdarzeniu sprawca uciekł w nieznanym kierunku. Od pokrzywdzonego przyjęto zawiadomienie. Podjęto czynności w tej sprawie.

Funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego pracujący przy tej sprawie znał rysopis i wygląd podejrzanego i dzień później, będąc po służbie, na ternie Giżycka zauważył mężczyznę, który dopowiadał rysopisowi sprawcy rozboju. Powiadomił o tym fakcie oficera dyżurnego giżyckiej komendy, a sam postanowił dokonać zatrzymania mężczyzny.

Zobacz  Rozboju w Siemianach k. Iławy nie było - zmyślona sprawa?

22–letni mężczyzna został dowieziony do policyjnego aresztu pod zarzutem popełnienia przestępstwa. Policjanci pracujący nad tą sprawą zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutu podejrzanemu.

Prokuratura Rejonowa w Giżycku zastosowała wobec 22–letniego Krzysztofa Z. Środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zobowiązał go stawiennictwa w Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku trzy razy w tygodniu.

Źródło: KW Policji w Olsztynie

konstal

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here