Niemal 30 lat doświadczenia w branży, konkurencyjne ceny, prężna logistyka i zróżnicowane portfolio odbiorców – od drobnych rzemieślników po duże firmy budowlane i produkcyjne. To przepis na sukces firmy Konstal prowadzonej w Iławie przez rodzinę Koneckich. Jej dynamiczny rozwój najlepiej ilustrują liczby. Ostatnie trzy lata w tym przedsiębiorstwie to podwojenie zatrudnienia i wzrost obrotów o 15% każdego roku. Nie dziwi zatem potrzeba budowy nowej siedziby. Przestronny i nowoczesny obiekt powstał przy ulicy Stalowej. Tak nazwał tę nową ulicę iławski samorząd. To najlepiej świadczy o tym, że Konstal jest ważnym podmiotem na gospodarczej mapie naszego miasta.

 

Rodzina Koneckich, prowadząca hurtownię stali Konstal, z branżą handlu stalą związana jest już niemal od 3 dekad. W 2018 roku otwiera kolejny rozdział w swojej historii, przenosząc się do nowej siedziby. Na obiekt składają się hala magazynowa o powierzchni 1 500 metrów kwadratowych, z możliwością dalszej rozbudowy do 2 500 metrów kwadratowych oraz budynek socjalno-biurowy. Cały kompleks mieści przy ul. Stalowej 9 w Iławie.

O tym, dlaczego ta inwestycja była potrzebna, już wspomnieliśmy. Teraz przyjrzyjmy się korzyściom z jej realizacji.

– Asortyment będzie składowany pod dachem, dzięki czemu unikniemy procesu korodowania. Nowa hala magazynowa wyposażona jest w dwie suwnice. Potroimy tu nasze moce załadunkowe – mówi Miłosz Konecki, właściciel hurtowni stali Konstal. – W nowej siedzibie naszej firmy nie zabraknie ponadto dobrze wyposażonej, przestrzennej części biurowo-socjalnej. Na pewno dzięki temu znacznie poprawi się komfort pracy naszych pracowników, podobnie jak warunki, w których obsługujemy klientów. W najbliższym czasie chcemy też poszerzyć nasz asortyment oraz zakres oferowanych usług. Większa przestrzeń i lepsze warunki na pewno nam to umożliwią.

 

Fakt, iż na mapie miasta pojawiła się ulica, której nazwa nawiązuje do przedmiotu działalności Konstalu, na pewno świadczy o tym, że to ważny w Iławie podmiot gospodarczy. Dla właścicieli jest też bardzo istotne, by wspierać lokalny sport. Konstal już od 1,5 roku jest sponsorem Jezioraka Iława, pomagając w ten sposób w odbudowie iławskiego futbolu.

konstal
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here